Novinky

první stránka předchozí stránka 1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11|    ...z 50    další stránka poslední stránka    1 - 10    celkem záznamů494
Školní kolo recitační soutěže

19. 2. 2020 -

se konalo pro žáky 1.-5. třídy ve dnech 18. a 19. 2. 2020. Nejlepší recitátoři, kteří postoupili z třídních kol, se utkali ve 3 kategoriích - 1. třídy, 2. a 3. třídy a 4. a 5. třídy. Děti předvedly výborné výkony a po zásluze byly odměněny. Vítězové postupují do okresního kola.

Vlastivědné muzeum - 6. třídy

18. 2. 2020 -

Žáci šestých tříd navštívili v rámci výuky dějepisu další unikátní výstavu.

Zimní atletika

12. 2. 2020 -

Žáci a žákyně naší školy výborně reprezentovali v atletických závodech "výškař - běžec" konané 29. 1. 2020 na AK Olomouc.

2. místo ml. žáci Martin Zahradníček 7. B

3. místo ml. žákyně Adriana Smetková 7. B

3. místo dorostenky Michaela Moťková 9. A

Akce 7. A

11. 2. 2020 -

Dne 10. 2. 2020 se žáci 7. A v Krajské hygienické stanici zúčastnili preventivního programu proti kouření „ JSEM NEZÁVISLÝ - NEKOUŘÍM‘‘.

Beseda s rodilým mluvčím

10. 2. 2020 -

Žáci 7. - 9. ročníků měli možnost ve středu 29. 1. 2020 vyzkoušet své znalosti anglického jazyka „v praxi.“ Na naši školu přijal pozvání rodilý mluvčí Mark Brunner. Mark pochází z Minnesoty a léta působil jako učitel hudby. Nejen, že diskutoval s žáky o jejich volnočasových aktivitách a zájmech, ale dokonce nám předvedl jeho hru na trumpetu. Americká hymna v tomto podání zněla opravdu impozantně.

celá aktualita »

NABÍDKA BESEDY PRO RODIČE „NEKLIDNÝCH DĚTÍ“ (NEJEN S ADHD)

Beseda s psycholožkou Mgr. Kateřinou Paclíkovou

Náplní bude trocha teorie a řada praktických tipů na práci s dětmi v domácím prostředí. Setkání proběhnou dvě a náplň toho druhého se bude částečně odvíjet od potřeb rodičů z prvního setkání.

Matematická olympiáda kategorie Z5 a Z9

10. 2. 2020 -

Již tradičně vysílá ZŠ Holečkova šikovné matematiky do okresního kola matematické olympiády.

Záchranáři v přípravné třídě

1. 2. 2020 -

Dobrovolníci z Fakulty zdravotnických věd UP zasvětili předškoláky do pravidel první pomoci, umožnili dětem, aby si vše v praxi vyzkoušely a strávili s dětmi příjemné středeční dopoledne.

celá aktualita »

Příprava nadaných žáků k mezinárodním zkouškám

30. 1. 2020 -

Od ledna 2020 funguje na naší škole kroužek, který vede vybrané žáky nadané v anglickém jazyce. Kroužek je nad rámec výuky, dobrovolný a zdarma.

S využitím materiálů poskytnutých Britským centrem Univerzitní knihovny se soustředíme na typická témata, objevující se na mezinárodních Cambridge zkouškách jako popis obrázku, komunikace s neznámou osobou, reakce na osobní otázky, vyjadřování názoru.

HISTORICKÁ EXKURZE DO ARCIBISKUPSKÉHO PALÁCE

28. 1. 2020 -

Ve čtvrtek 23. ledna se třída 8. B vydala spolu s paní učitelkou Křepelkovou na historickou exkurzi do Arcibiskupského paláce v Olomouci. Kromě seznámení se s historií i současností sídla olomouckých arcibiskupů se žáci formou her, soutěží a prezentací dozvěděli spoustu nových informací o době Marie Terezie, o panovnici samotné i její rodině a o uměleckém slohu rokoko.

předchozí Prosinec 2019 následující