Barevné Velikonoce

12. 4. 2019

Barevné Velikonoce

prostorách zámku se žáci seznámili s velikonočními tradicemi a zvyky. Princezna Lada, její chůva a pan král jim zahráli kousek pohádky, babička z Hané jim předala svůj osvědčený recept na pečení velikonočního beránka. Žáci si pak sami vytvořili jarně vyzdobený podkvětináček.
Na závěr našeho pobytu na zámku mohli sledovat, jak se zdobí vajíčka voskovkovou batikou a plete opravdová pomlázka z devíti vrbových proutků. Velkou odměnou byla pro všechny možnost nákupu ručně vyrobených velikonočních  výrobků.
Žáci si odvezli nejen spoustu zážitků a dárečků, ale i nových poznatků o Velikonocích.
Fotogalerie ZDE

Upozornění

Úřední hodiny o prázdninách - pondělí 9.00 - 12.00 hod.

Základní škola
Holečkova


Fakultní základní škola a Mateřská škola Olomouc, Holečkova 10 příspěvková organizace

Elektronická žákovská knížka