Barevné Velikonoce

12. 4. 2019

Barevné Velikonoce

prostorách zámku se žáci seznámili s velikonočními tradicemi a zvyky. Princezna Lada, její chůva a pan král jim zahráli kousek pohádky, babička z Hané jim předala svůj osvědčený recept na pečení velikonočního beránka. Žáci si pak sami vytvořili jarně vyzdobený podkvětináček.
Na závěr našeho pobytu na zámku mohli sledovat, jak se zdobí vajíčka voskovkovou batikou a plete opravdová pomlázka z devíti vrbových proutků. Velkou odměnou byla pro všechny možnost nákupu ručně vyrobených velikonočních  výrobků.
Žáci si odvezli nejen spoustu zážitků a dárečků, ale i nových poznatků o Velikonocích.
Fotogalerie ZDE

25. dubna 2019 se konají konzultace pro rodiče od 16.00 do 18.00 hod.

Ve dnech 9. - 10.5.2019 uděluje ředitel školy ředitelské volno. Provoz mateřských škol, školní družiny a jídelny bude zajištěn v běžném režimu.

předchozí Duben 2019 následující

Úterý 23.4.2019

Přesnídávka veka, ovocná pomazánka, jablko, kakao (A: 01,07,1A)
Polévka hovězí s písmenky (A: 01,09,1A)